Co si obléknout

Krok 1: Vyberte oblečení pro jednoho člověka a barevnou paletu

Není vždy potřeba kupovat nové oblečení pro fotografování. Ve většině případu se dá dosáhnout dobrého vzhledu, pokud se oblečení bude navazovat na oblečení jednoho z členu rodiny. Nejlepší bude pokud začněte tím členem rodiny, který má nejmenší počet oblečení nebo pro kterého se oblečení těžko vybírá. Podívejte se do jejich skříně a vyberte kousky, které byste chtěli vidět na fotografiích. Možna, budete chtít koupit něco nového a startovat odtud.

Barevnou paletu si můžete výbrat v navazanosti na oblečení, které jste výbrali pro jednoho ze členů rodiny. Nebo naopak můžete nazačátku stanovit barevnou paletu a pak se oblékat v souladu s ní. Inspiraci můžete výhedat na nasledujících webových stránkách:

COLOURlovers: http://www.colourlovers.com/palettes

Color Scheme Designer: http://colorschemedesigner.com/

Color Combinations: http://www.colorcombos.com/combolibrary.html

Krok 2: Pro ostatní členové rodiny vyberte oblečení v souladu s prvním

Pokud už máte oblečení pro jednu osobu vybráne, výtvořte look pro další členy rodiny. Shodovat se může vzorem, barvou, vzhledem. Davejte si ale pozor na vzory, používejte ich jen minimálně. Pokud u dvou z členu rodiny je oblečení s různými vzory, vypádá to na fotografiích podívně. 

  • Neoblékejte se do identického oblečení. Myšlenkou je sladit oblečení, nikoliv obléknout sebe a své dětí úplně stejně.
  • Neoblékejte se jen do pastelových barev. Není vhodné se oblékat do bílé nebo jen pastelových barec. Je extremně populární, ale nejlépe funguje s večerním  světlem, venku s velkým počtem intenzivních barev v okolí a u rodin s tmavší barvou pletí. Neolékejte se všichni do bílého oblečení, protože na fotografiích se postavy budou míchat.
  • Vybírejte jasné a výrazné barvy. Abyste byli jistí, že všichni členové rodiny vypadají zářivě a radostně, oblékněte se spíše do jasnějších a tmavějších barev. Můžete výbrat barvy, které odpovídají sezóně. Např., pokud si pořizujete fotografií na Vánoční pohlednici, můžete uvaŽovat o použítí červené, černé, zelené nebo modré barvy. Pokud se fotíte na podzím, může to být hnědá, oranžová, červená nebo žlutá.
  • Neoblékejte se příliš formálně. Možná je to zajimává myšlenka, obléknout se oficiálně, ale pro rodinné fotografocání výberte spíše neformální vzhled. Samozřemě, můžete výbrat hezké obléčení, které byste oblékli na party, ale rozhodně nemá smysl půjčovat si smokink nebo oblékat si večerní šaty. Vy a vaše dětí se mají citit přirozeně a pohodlně ve výbranem oblečení. Oblečení má
  • Pamatujte kde se planujete fotografovat. Zda fotografování bude probíhat venku nebo uvnítř? Zda je tam tráva, kameny, voda, atd.? Jaké barvy v takovém prostředí budou vypadat nejlépe?